To nejlepší z Paříže + VERSAILLES 55+ (letecky z Prahy)


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Pohodový eurovíkend nejen pro starší 55 let, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže i zámku ve Versailles. Náš zkušený průvodce s vámi bude od odletu do návratu a zařídí vše potřebné. V klidném tempu si vychutnáte romantiku francouzské metropole a užijete si všech výhod, které nabízí. Poznejte Paříž jako místní – autenticky a bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Moulin Rouge

Dospělý 3690.00 Kč

Louvre

Dospělý 640.00 Kč

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
EASY (35 Kč / den / osoba)
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

hotel 3* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den: Přílet do Paříže, dle letových řádů možná procházka Latinskou čtvrtí a případně návštěva katedrály Notre Dame. Odlet z Prahy, po příletu do Paříže transfer objednaným autobusem na hotel, ubytování. V podvečer   se vydáme na procházku   Latinskou čtvrtí, uvidíme   Panthéon , kde odpočívají nejvýznamnější francouzské osobnosti, budovy   univerzity Sorbonny   či muzeum středověku v Palais de Cluny. Z Latinské čtvrti se pak dostaneme až do srdce Paříže, na  ostrov Cité . Dominantou ostrova na Seině a také celého města je bezesporu katedrála Nôtre-Dame, zde si na závěr dne vychutnáme skleničku některého typicky francouzského moku. Na hotel se vrátíme společně, nebo individuálně.
2. den: Tento den nás čeká to nejslavnější z metropole nad Seinou - Eiffelova věž, Tuilerijské zahrady a Louvre a večerní plavba po Seině. Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže, z jejího vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny. Tady můžete navštívit tři různá muzea vojenství, poklonit se u hrobky Napoleona Bonaparte, načerpat energii v přilehlém parku nebo si dát oběd v místním bistru. Po obědě se přesuneme do Tuilerijských zahrad, na které navazuje jedno z největších muzeí světa – Louvre. Kromě něj můžete navštívit blízká muzea Orangerie nebo Orsay. Odpoledne můžete strávit také procházkou od revolučního náměstí Place de la Concorde až na legendární bulvár Champs-Elysées. V podvečer si užijeme romantickou plavbu po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek, včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách společně nebo individuálně.  
3. den: Celodenní výlet do Versailles, návštěva města a místních jedinečných trhů, prohlídka zahrad i zámku. Po snídani se přesuneme do rozsáhlého zámeckého areálu Versailles poblíž Paříže, který byl po několik století sídlem francouzských králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku si vychutnáme hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě a uvidíme místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi ( Malý Trianon, Velký Trianon a idylická vesnička Marie Antoinetty ). Pro pohodlnější a výhodnější prohlídku zámku, zahrad i trianonů vám náš průvodce rád zajistí tzv. Versailleský pas , díky kterému se vyhnete nepříjemným frontám a navíc ušetříte! Naším tipem je pak návštěva místního trhu, po kterém si můžete v zahradách udělat příjemný piknik .
4. den: V závislosti na letových řádech možná dopolední prohlídka čtvrti Montmartre, odlet zpět do ČR. Dopoledne se společně vydáme na  umělecký vrch  Montmartre,  k bělostné  bazilice Sacré-Coeur  vyjedeme pohodlně lanovkou . Na malebném  náměstí malířů Place de Tertre  si můžete zakoupit krásný suvenýr, nebo si vychutnat výborný oběd v jedné z mnoha restaurací. Cestou zpátky se křivolakými uličkami dostaneme až k legendárnímu kabaretu Moulin Rouge . V odpoledních hodinách transfer na letiště a  návrat do Prahy.

duben 2020

17.04. - 20.04.2020 pátek - pondělí
snídaně letecky
Sleva 6% 17 490 Kč 16 490 Kč
cena za 4 dny

červen 2020

12.06. - 15.06.2020 pátek - pondělí
snídaně letecky
Sleva 9% 17 490 Kč 15 990 Kč
cena za 4 dny

říjen 2020

15.10. - 18.10.2020 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
Sleva 9% 17 490 Kč 15 990 Kč
cena za 4 dny

listopad 2020

13.11. - 16.11.2020 pátek - pondělí
snídaně letecky
Sleva 9% 17 490 Kč 15 990 Kč
cena za 4 dny

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Paříž – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 3x ubytování v Paříži v hotelu 3
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo za příplatek (viz níže)
 • MHD v Paříži (17 EUR) + vlak do Versailles (6 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 700 Kč