To nejlepší z Paříže + VERSAILLES 55+ (letecky z Ostravy – Krakova)


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Pobytové zájezdy
  • Eurovíkendy

Pohodový eurovíkend nejen pro starší 55 let, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže i zámku ve Versailles. Náš zkušený průvodce s vámi bude od odletu do návratu a zařídí vše potřebné. V klidném tempu si vychutnáte romantiku francouzské metropole a užijete si všech výhod, které nabízí. Poznejte Paříž jako místní – autenticky a bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Moulin Rouge

Dospělý 3690.00 Kč

Louvre

Dospělý 640.00 Kč

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

hotel 3* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den: Přílet do Paříže, přesun na ubytování a dle letových řádů následná prohlídka části centra města. Odjezd z Ostravy na letiště do Krakova – odvoz je v ceně zájezdu : u vybraných termínů navíc  VIP vyzvednutí u domu . Po příletu do Paříže se přesuneme objednaným transferem na hotel, kde se ubytujeme. V podvečer  se vydáme na procházku  Latinskou čtvrtí, uvidíme   Panthéon , kde odpočívají nejvýznamnější francouzské osobnosti, nevynecháme ani   budovy   univerzity Sorbonny. Z Latinské čtvrti se pak dostaneme až do srdce Paříže, na  ostrov Cité . Dominantou ostrova na Seině a také celého města je bezesporu katedrála Nôtre-Dame, zde si na závěr dne vychutnáme skleničku některého typicky francouzského moku. Na hotel se vrátíme společně, nebo individuálně.
2. den: Pohodové poznávání těch nejslavnějších symbolů města - Eiffelovy věže a Louvru, večerní plavba po Seině. Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže, z jejího vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. V případě zájmu můžeme procházkou po  Martových polích  dojít k budovám  Vojenské akademie a  Invalidovny. Tady můžete navštívit tři různá muzea vojenství, poklonit se u hrobky Napoleona Bonaparte, načerpat energii v přilehlém parku nebo si dát oběd v místním bistru. Po obědě se přesuneme do Tuilerijských zahrad, na které navazuje jedno z největších muzeí světa – Louvre. Kromě něj můžete navštívit  blízká muzea Orangerie nebo  Orsay. Odpoledne můžete strávit také procházkou od revolučního  náměstí Place de la Concorde  až na legendární bulvár Champs-Elysées. V podvečer si užijeme  romantickou  plavbu po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek, včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách společně, nebo individuálně.
3. den: Celodenní odpočinek za městem, ve Versailles. Návštěva úžasných trhů v samotném městečku, hry fontán a piknik v zahradách a prohlídka zámku. Po snídani se přesuneme do rozsáhlého  zámeckého areálu  Versailles poblíž Paříže, který byl po několik století sídlem francouzských králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku si vychutnáme  hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě  a uvidíme místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi ( Malý Trianon, Velký Trianon a idylická vesnička Marie Antoinetty ). Pro pohodlnější a výhodnější prohlídku zámku, zahrad i trianonů vám náš průvodce rád zajistí tzv.  Versailleský pas , díky kterému se vyhnete nepříjemným frontám a navíc ušetříte! Naším tipem je pak návštěva místního trhu, po kterém si můžete v zahradách udělat  příjemný piknik .
4. den: Dle letových řádů možná návštěva pařížského kopce Montmartru a procházka jeho malebnými uličkami, návrat zpět do ČR. Dopoledne se společně vydáme na  umělecký vrch  Montmartre,  k bělostné  bazilice Sacré-Coeur  vyjedeme pohodlně lanovkou . Na malebném  náměstí malířů Place de Tertre  si můžete zakoupit krásný suvenýr, nebo si vychutnat výborný oběd v jedné z mnoha restaurací. Cestou zpátky se křivolakými uličkami dostaneme až k legendárnímu kabaretu Moulin Rouge . Dle letových řádů transfer na letiště,  návrat do Krakova, odvoz do Ostravy.

duben 2020

16.04. - 19.04.2020 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
Sleva 15% 19 990 Kč 16 990 Kč
cena za 4 dny

říjen 2020

15.10. - 18.10.2020 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
Sleva 15% 19 990 Kč 16 990 Kč
cena za 4 dny

Cena zahrnuje

 • odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
 • letenka Krakov – Paříž – Krakov se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 3x ubytování v Paříži v hotelu 3
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo za příplatek (viz níže)
 • MHD v Paříži (17 EUR) + vlak do Versailles (6 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 600 Kč