To nejlepší z Londýna + EDINBURGH (letecky z Prahy)


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky

Hrdá skotská metropole nebo kosmopolitní Londýn? Hned obojí. A k tomu fantastická jízda vlakem napříč Anglií. Projdete se po Královské míli, vyrazíte k sídlu královny, dopřejete si výhledy z Calton Hill i pravou skotskou whisky. V Londýně si vychutnáte muzea zdarma, pohodu na nábřeží Temže i ruch Trafalgarského náměstí. Objevte Londýn a Edinburgh v jednom – s průvodcem, který je tu jako doma!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Kew Gardens

Dospělý 590.00 Kč
Dítě 190.00 Kč
Student 520.00 Kč
Senior 520.00 Kč

Muzeum skotské whisky

Dospělý 580.00 Kč
Dítě 290.00 Kč
Student 510.00 Kč
Senior 510.00 Kč

Katedrála St. Pavla

Dospělý 620.00 Kč
Dítě 260.00 Kč
Student 540.00 Kč
Senior 540.00 Kč

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
EASY (35 Kč / den / osoba)
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (110 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu formou bufetu
během dne při prohlídce Londýna a Edinburghu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ***

3* hotel se snadným přístupem do centra Londýna
na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu ubytování v hotelu a následné první seznámení se skotskou metropolí. Čeká nás Holyrood Palace a odpoledne individuální volno s možností návštěvy Královské botanické zahrady či některého z muzeí. Odlet z Prahy bude v ranních hodinách, po příletu do Edinburghu se přesuneme do hotelu. Poté nás čeká procházka druhou částí Královské míle a návštěva Holyrood Palace – oficiální sídlo královny Alžběty II., jehož součástí jsou i slavné zahrady. V odpoledních hodinách volno a individuální program, který lze využít k návštěvě Královské botanické zahrady (známé svou růžovou a bylinkovou zahradou, skleníky, jezírky i čínským pavilonem) nebo  HMY Britannia (královské jachty britské královny) . Z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii , Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství . Nebo je pro vás lákavější prohlédnout si zevnitř jeden z původních historických domů na Královské míli? Průvodce vám mimo jiné doporučí i místní speciality, a tak si můžete  vychutnávat skotskou atmosféru  plnými doušky.
2. den: Celodenní prohlídka nejznámějších památek hlavního města Skotska a ochutnávka pravé skotské whisky. Ráno se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem  Camery Obscura se vydáme na Edinburgh Castle, který je známý tím, že se zde nacházejí korunovační klenoty a legendární kámen Stone of Scone. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch whisky experience“, kde se dozvíme vše o skotské whisky a dopřejeme si i košt vybraných druhů. Projdeme se po  Královské míli  – středověké ulici, která je spojnicí mezi  hradem a zámkem  Holyrood Palace. Po cestě mineme například kostel Hub, středověké domy či proslulé Writer's Museum. Odpoledne věnujeme procházce na proslulý  Calton Hill , ze kterého je ta nejkrásnější vyhlídka na celé město. Velmi známá je část kopce „Artušovské sedlo“, jelikož svým tvarem připomíná jezdecké sedlo. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Cesta vlakem z Edinburghu do Londýna a krátká procházka po hlavním městě Velké Británie. V brzkých ranních hodinách se přesuneme na vlak. Z nádraží Waverly v historickém Edinburghu vyrazíme na jízdu napříč Anglií (cca 4,5 hodiny), kterou ukončíme na známém londýnském nádraží  King's Cross . Do Londýna přijedeme v odpoledních hodinách a nejprve se ubytujeme na hotelu. Po menším odpočinku přejedeme  příměstským vlakem nebo metrem do centra britské metropole. Čeká nás prohlídka náměstí Trafalgar Square, na kterém najdeme slavný  Nelsonův   sloup , dále uvidíme Piccadilly Circus, Čínskou čtvrť a pokračovat budeme až ke královské rezidenci Buckingham Palace. Ve večerních hodinách se vrátíme společně nebo individuálně na hotel.
4. den: Dnešní den strávíme v centru Londýna. Uvidíme Big Ben, Westminster Abbey a Houses of Parliament. Odpoledne můžeme strávit individuálně a poté si můžeme prohlédnout Londýn z ptačí perspektivy. Ráno se přesuneme příměstským vlakem nebo metrem do centra Londýna. Prohlídku začneme v části Westminster, kde se projdeme kolem hlavních atraktivit. Společně navštívíme  nábřeží Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde se nachází oficiální adresa britského premiéra,  Houses of Parliament  s ikonickou  Clock Tower  (jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben) a Westminster Abbey.  V případě času a zájmu budeme mít možnost zdarma navštívit některé z muzeí, například Přírodovědné muzeum, Muzeum vědy anebo Národní Galerii. Ve večerních hodinách se vrátíme na hotel.
5. den: Dnes ve znamení relaxu v Kew Gardens a odpolední procházky po nábřeží Temže. Těšit se můžete St. Paul´s Cathedral, divadlo Globe anebo Milenium Bridge. Po snídani se vydáme do královských botanických zahrad Kew Gardens , které nás okouzlí nádhernými parky, zahradami, ale i skleníky s úchvatnou sbírkou různorodých exotických rostlin,keřů a stromů. V odpoledních hodinách náš čeká procházka po jižním nábřeží řeky Temže a částmi City a Southwark. Prohlédneme si St. Paul´s Cathedral (pro předem objednané zájemce),  Shakespearovo  divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. 
6. den: Po snídani dle letového řádu program v Londýně nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Prahy.

srpen 2020

23.08. - 28.08.2020 neděle - pátek
snídaně letecky
22 990 Kč
cena za 6 dní

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Edinburgh, Londýn – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer z letiště na hotel v Edinburghu, z hotelu v Londýně na letiště
 • vlak z Edinburghu do Londýna
 • 2x ubytování v Edinburghu, 3x ubytování Londýně v 3* hotelích ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny v Londýně a Edinburghu místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: cca 65 GBP/celý pobyt
 • doporučené kapesné: 165 GBP (včetně dopravného)
 • vstupné na místě
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 700 Kč