To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Ostravy – Katovic)


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Pobytové zájezdy
  • Eurovíkendy

Přehlídka světových „nej“ v přímém přenosu… Kde? Jedině v Dubaji. Připravte se na luxusní prodloužený víkend. S naším průvodcem, který se vyzná, objevíte, co člověk všechno dokáže vytvořit – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budova Burj Khalifa, největší uměle vytvořený poloostrov… A navíc poznáte i hlavní město, Abú Dhabí! Prožijte nevšední exotiku Emirátů a vsaďte na Dubaj!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Burj Khalifa – vyhlídka ze 124. a 125. patra

Dospělý 1750.00 Kč
Dítě 1400.00 Kč

Fakultativní výlet Abú Dhabí

Dospělý 1860.00 Kč
Dítě 1670.00 Kč
Senior 1670.00 Kč

Burj Khalifa – vyhlídka ze 148. patra (+ 124. a 125. patra)

Dospělý 3800.00 Kč

Cestovní pojištění: EASY (48 Kč / den / osoba)
EASY (48 Kč / den / osoba)
EASY (48 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (140 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu formou bufetu

Ubytování: hotel ***

hotel v dosahu místního MHD
možnost občerstvení a nákupů v okolí hotelu

Program zájezdu

1. den: Cesta na letiště do Katovic, odlet do Dubaje a večerní ubytování. V ranních hodinách odjezd z Ostravy do Katovic na letiště – odvoz je v ceně zájezdu: u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu . V odpoledních hodinách odlet z Katovic do Dubaje, večerní přílet a ubytování.
2. den: Dopoledne budeme obdivovat moderní díla arabských architektů, odpoledne bude patřit nejen nákupům a vyhlídce z budovy Burj Khalifa. Místním metrem se přesuneme do ultramoderní obytné dubajské čtvrti   Dubai Marina, kde budeme obdivovat díla, která je člověk schopen vytvořit. Uvidíme moderní výškové budovy v místech, kde  bývala ještě před 60 lety poušť . Dále se projedeme  tramvají , která byla v Dubaji zprovozněna v listopadu 2014. Odpoledne navštívíme nákupní centrum Dubai Mall,  největší nákupní středisko  ve Spojených arabských emirátech. Najdete zde přes 1 200 obchodů, několik kin, obří akvárium, bruslařský stadion atd. Symbolem této čtvrti je nejvyšší budova na světě – Burj Khalifa, která měří 828 metrů a má 163 pater. Fakultativně mohou zájemci  vyjet na vyhlídkovou plošinu  ve 124. patře nebo dokonce ve 148. patře. Celý den zakončíme podvečerní podívanou na Dubai Fountain, která je dlouhá přes 250 metrů. Jedná se o jedinečnou show, kdy voda stříká až do výšky 150 metrů a osvětluje ji několik tisíc reflektorů.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Během dnešního dne uvidíte samá „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab i další skvosty města. Ráno přejezd objednaným autobusem k  mešitě Jumeirah Mosque , která byla jako první v  Dubaji  zpřístupněna nemuslimům. Poté přejezd po  hlavní tříd ě  Jumeirah Road  k dubajskému symbolu -  nejluxusnějšímu hotelu na světě Burj Al Arab . Procházka po krytém souku (tržišti), odkud jsou na hotel nádherné výhledy a fotostop na veřejné pláži vedle hotelu. Pak nás čeká další ze symbolů Dubaje -  uměle vytvořená palma Palm Jumeirah.  Na její konec můžete dojet i jednokolejovým vláčkem. Především zde uvidíte  luxusní hotel Atlantis , v němž se nachází aquapark. Odpoledne přejedeme ke druhému největšímu nákupnímu centru Dubaje  Mall of the Emirates , kde se nachází místní rarita -  krytá lyžařská sjezdovka , na které si můžete zalyžovat i vy. Osobní volno k nákupům a obědu. V případě zájmu je možné se svlažit a vykoupat na nedaleké nově otevřené  pláži La Mer. V podvečer individuální program, např. lze absolvovat zážitkovou jízdu jeepem v písečných dunách pouště.
4. den: Dnes nás čeká celodenní fakultativní výlet do Abú Dhabí. Popřípadě individuální program v Dubaji. Celodenní fakultativní výlet s průvodcem do  hlavního města Spojených arabských emirátů  Abú Dhabí. Uvidíme zde  největší mešitu Spojených arabských emirátů  – mešitu šejka Zayeda, která je jednou z mála volně přístupných mešit pro cizince v celých Emirátech. Následně uvidíme i  palác šejka (prezidenta SAE) Khalify bin Zayeda . A dle možností zhlédneme i část závodní dráhy pro Formuli 1 a "zábavní park“ Ferrari World, který je největším krytým zábavním parkem na světě a dokonce je zde umístěna i nejrychlejší horská dráha na světě Formula Rossa.  Alternativou je individuální program v Dubaji, např. odpočinek a koupání na pláži La Mer.
5. den: Poslední den bude věnovaný historické části Dubaje a typickým místním trhům. Večer odlet z Dubaje. V dopoledních hodinách objednaným autobusem přejezd do „historické“ části města – do čtvrti Bastakyia   a k Dubai Creeku, kde uvidíme  domy původních obyvatel  s větracími komíny a  divan vládnoucí rodiny Maktoumů . Bude možnost navštívit i místní muzeum vybudované v bývalé obranné věži, které se věnuje původnímu životu i obrovskému rozmachu Dubaje. Poté nastoupíme na typický dopravní prostředek do Creeku –  dřevěné lodičky  a necháme se přepravit na tradiční arabská tržiště – souky. Navštívit můžeme  Gold Souk  (trh se zlatem),  Spice Souk  (s kořením) apod. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet z Dubaje. V noci těsně před půlnocí přílet do Katovic a následně cesta do Ostravy.

únor 2020

25.02. - 29.02.2020 úterý - sobota
snídaně letecky
27 990 Kč
cena za 5 dní

říjen 2020

21.10. - 25.10.2020 středa - neděle
snídaně letecky
23 990 Kč
cena za 5 dní

Cena zahrnuje

 • odvoz z Ostravy na letiště do Katovic a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
 • letenka Katovice – Dubaj – Katovice se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště v Dubaji
 • 4x ubytování v Dubaji v 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • pobytová taxa
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • doporučené kapesné minimálně 180 €/os./pobyt (na MHD, vstupy, stravování)
 • vstupné na místě a fakultativní výlet do Abú Dhabí
 • bakšišné
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 300 Kč